baza pod cienie

Baza pod cienie: jak działa i jak jej używać?

Baza pod cienie to kosmetyk mało doceniany, któremu warto się bliżej przyjrzeć, gdyż powinien znaleźć się w naszych kosmetyczkach. Wizażyści i makijażyści twierdzą, że produkt poprawia trwałość makijażu oka, a ponadto wydłuża trwałość cieni i podkreśla ich barwę. Jaką bazę kupić i jak jej używać?

Jak działa baza pod cienie?

Baza pod cienie to kosmetyk polecany zwłaszcza kobietom z tzw. tłustą powieką, na której cień utrzymują się krótko, a kreski rozmazują, za co odpowiedzialne jest sebum. Baza pod cienie utrwala makijaż nie tylko u kobiet z tłustą cerą, ale także u pań, u których cień gromadzi się w załamaniach powieki. Po bazę pod cienie warto też sięgnąć, gdy wybieramy się na przyjęcie, a chcemy, by makijaż cały czas wyglądał nienagannie. Baza nie tylko utrwala cień, ale i wyrównuje koloryt skóry. Dzięki nałożeniu bazy można uzyskać na oku taki kolor cienia, jaki widzimy w opakowaniu. Jest to ważna sprawa szczególnie dla pan, które mają bardzo ciemną lub jasną karnację, a na ich powiekach cień wygląda inaczej ze względu na naturalną barwę skóry. Dzięki bazie pod cienie niewidoczne stają się też przebarwienia, żyłki, naczynka, za to cienie czy eyeliner nabierają bardziej wyrazistej barwy, stają się bardziej nasycone. Baza ułatwia też rozprowadzenie samych cieni na oku – nie kruszą się, nie sypią, a łatwiej do niej „przyklejają”. Cień rozprowadza się równomiernie i nie gromadzi się w załamaniach powieki. Niektóre bazy mają drobinki lub działają rozświetlająco i optycznie powiększ oko.

Czytaj również  Jakie sporty możesz uprawiać w soczewkach kontaktowych?

Jak używać bazy pod cienie?

Nakładanie bazy pod cienie jest bardzo łatwe, gdyż większość z nich ma wygodną konsystencję żelu lub kremu, a sprzedaje się ją w poręcznych słoiczkach. Wystarczy nabrać odpowiednią ilość produktu na palec i rozsmarować równomiernie na powiece. Jeśli produkt zgromadzi się w jej załamaniu, oznaczać to będzie, że albo zostało go nałożone za dużo, albo nie jest on dobrej jakości. Nakładanie bazy pod cienie zaczynamy od linii brwi, a następnie rozsmarowujemy ją na całej powiece. Jeśli baza nie rozprowadza się łatwo, można ją najpierw delikatnie rozgrzać między palcami. Istnieją również bazy z aplikatorem, których nakładanie jest jeszcze łatwiejsze. Jeśli baza ma formę pudrową, możemy ją nakładać tak jak cień, za pomocą pędzelka. Trwałość bazy pod cienie zwiększa delikatne jej przypudrowanie. Po nałożeniu bazy należy odczekać około minuty i dopiero później nałożyć na powieki cienie. Jest to bardzo ważne, gdyż kosmetyk musi się dobrze wchłonąć zanim nałożymy cień.

Dobra baza pod cienie do powiek to gwarancja trwałości makijażu oczu. Sprytny kosmetyk wyrównuje powierzchnię i koloryt skóry, sprawiając, że cienie wyglądają bardziej efektownie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *