Implant Baha. Dowiedz się krok po kroku, jak go otrzymać

 

Czy wiesz, że implant słuchowy to jedyna na świecie proteza słuchu? To właśnie dzięki niemu miliony pacjentów dostają możliwość odzyskania pełni zmysłów i cieszenia się normalnym, codziennym funkcjonowaniem. Sięgnij po krótką instrukcję – jak krok po kroku otrzymać implant Baha.

Implanty Baha są skutecznym narzędziem w walce o powrót do świata dzięków. Ten rodzaj protezy doskonale sprawdza się u osób, których dotyka niedosłuch przewodzeniowy lub mieszany, a także u pacjentów, którzy utracili zdolność słyszenia w jednym uchu. Podczas operacji lekarze zakotwiczają wszczep w kości, która ma naturalną zdolność przenoszenia dźwięków. Droga kostna pozwala na ominięcie uszkodzonych przewodów. Warto również podkreślić, że nowoczesne procesory zrastają się z tkanką miękką, dzięki czemu zachowują stabilność, nie luzując się z biegiem lat. Jak otrzymać implant Baha?

 

1. Skontaktuj się z infolinią

Osoby zainteresowane operacją wszczepienia implantu Baha mogą skorzystać ze strony razemdlasluchu.pl. To platforma stworzona z myślą o pacjentach zmagających się z głębokim niedosłuchem oraz ich bliskich. Chorzy mogą otrzymać pomoc w uzyskaniu implantu Baha, dzwoniąc na ogólnopolską infolinię lub korzystając z live chatu internetowego. Aktualnych informacji udzielają specjaliści doświadczeni w leczeniu niedosłuchu.

Czytaj również  Jak dbać o skórę latem?

 

2. Umów się na konsultację ze specjalistą

Po wstępnym rozeznaniu, należy umówić się na wizytę stacjonarną z lekarzem laryngologiem lub audiologiem. Specjalista dokładnie zdiagnozuje problem i oceni kwalifikacje do zabiegu oraz dobierze właściwy rodzaj implantu.

 

3. Przygotuj się do operacji

Po zakwalifikowaniu do zabiegu, pacjent otrzymuje skierowanie do placówki medycznej i może umówić termin operacji. Zabieg oraz samo urządzenie jest refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wszczepienie implantu Baha trwa około 2 godziny i przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.

 

4. Nie zapominaj o rehabilitacji

Po około 2 tygodniach należy spotkać się z inżynierem klinicznym, który dopasuje procesor dźwięku do indywidualnych odczuć pacjenta. Kolejnym krokiem jest rehabilitacja, czyli wykonywanie ćwiczeń ze słuchania oraz mówienia, a także nauka prawidłowej obsługi urządzenia. Warto pamiętać, że koszty związane z leczeniem niedosłuchu lub głuchoty w całości pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ty lub bliska Ci osoba cierpi na problemy ze słuchem? Już dziś umów się na konsultację w nowoczesnym centrum medycznym Medicus Care. Wszczepienie implantu Baha może całkowicie odmienić świat osoby niedosłyszącej lub głuchej. Doświadczeni specjaliści przeprowadzą Cię przez cały proces odzyskiwania słuchu – od kwalifikacji do zabiegu po niezbędną rehabilitację przywracającą sprawność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *