higiena

Jak dbać o higienę intymną?

Higiena intymna to podstawa działań profilaktycznych w zapobieganiu infekcjom pochwy. Każda kobieta powinna utrzymywać okolice intymne w czystości, by utrzymać równowagę flory bakteryjnej pochwy. Do mycia powinno się używać specjalnych kosmetyków do higieny intymnej, np. Lactacyd Pharma.

Nie tylko kosmetyki Lactacyd Pharma

Zdrowie intymne zależy od wielu czynników, między innymi od sposobu odżywiania, przyjmowanych leków i stosowanych metod antykoncepcji. Nie można także zapominać o nawykach kobiety i jej wyborach w kwestii bielizny, środków higienicznych oraz kosmetyków. Odpowiednie kosmetyki do higieny intymnej nie wystarczą, jeśli nie będziemy nosić wygodnej bielizny. Wiele kobiet wybiera koronkowe stringi i satynowe figi, które wyglądają efektownie, ale nie są najlepszym wyborem dla komfortu okolic intymnych. Sztuczne tkaniny nie przepuszczają powietrza, a wysoka temperatura sprzyja namnażaniu się patogenów w pochwie. W czasie menstruacji warto zrezygnować z tamponów, jeśli doświadczamy nawrotów zakażeń pochwy. Lepszym wyborem są podpaski, które nie zapewniają tak dużego komfortu, ale nie zwiększają podatności na infekcje. Kłopotliwe są także wkładki higieniczne, które pochłaniają wydzielinę z pochwy i pomagają zachować uczucie czystości i świeżości przez cały dzień. Jednocześnie utrudniają dostęp powietrza do okolic intymnych, są siedliskiem bakterii i innych drobnoustrojów chorobotwórczych.

Czytaj również  Sprawdzone sposoby na białe zęby

Jak dobrać kosmetyki do higieny intymnej?

Zrezygnujmy z perfumowanych i pieniących się płynów do kąpieli, które zawierają substancje mogące wywoływać podrażnienia okolic intymnych. Kosmetyki do higieny intymnej powinny mieć kwaśny odczyn, by nie naruszać delikatnej równowagi mikrobiologicznej pochwy. Najlepsze są produkty naturalne, czyli pozbawione substancji zapachowych i barwników, które mogą powodować wysuszenie i podrażnienie w obrębie narządów płciowych. Często polecane są produkty Lactacyd Pharma, które zawierają naturalny kwas mlekowy, który wspiera wzrost bakterii dbających o odpowiednią mikroflorę pochwy. Kosmetyki zapewniają równowagę PH i podtrzymują naturalnie kwaśne środowisko okolic intymnych. Skuteczność i bezpieczeństwo są potwierdzone licznymi badaniami klinicznymi. Lactacyd Pharma oferuje szeroki asortyment płynów intymnych na każdy etap życia i rodzaj problemu intymnego. W ofercie są żele, emulsje i chusteczki do higieny intymnej, przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Można dobrać preparat do własnych potrzeb, gdyż są kosmetyki bardzo delikatne (odpowiednie dla alergiczek i kobiet w ciąży), łagodzące (do stosowanie w czasie infekcji intymnych, gdy kobieta odczuwa swędzenie i dyskomfort), nawilżające (niwelują uczucie suchości), o właściwościach antybakteryjnych (polecane w czasie bakteryjnych zakażeń pochwy i podczas uprawiania sportu) oraz przeciwgrzybiczych (zakażenie drożdżakami, dyskomfort spowodowany przez Candida albicans). Uzupełnieniem łagodzącego działania kosmetyków do higieny intymnej mogą być także kapsułki dopochwowe na bazie kwasu mlekowego. Probiotyki ginekologiczne przeciwdziałają zaburzeniom flory bakteryjnej i pomagają przywrócić kwaśny odczyn pochwy.

Czytaj również  Kosmetyki do peelingu twarzy

Właściwa higiena miejsc intymnych zmniejsza prawdopodobieństwo infekcji intymnych. Pamiętajmy o właściwej pielęgnacji i wybierajmy odpowiednie kosmetyki do higieny intymnej (np. Lactacyd Pharma).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *