skora latem

Jak dbać o skórę latem?

Emolienty, odpowiednia dieta, ochrona przed słońcem – to tylko niektóre czynniki, które sprawią, że nasza cera latem będzie zachwycać. Jest to szczególny okres dla skóry, ponieważ narażona jest na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, wśród których prym wiodą wysokie temperatury. Jednak zdając sobie sprawę z tego, jak zadbać o skórę podczas letnich miesięcy, bez problemu możemy utrzymać ją w doskonałym stanie.

Czym są emolienty?

Podstawą w pielęgnacji skóry podczas lata są emolienty. Są to preparaty natłuszczające skórę. Ich stosowanie zapobiega wysuszaniu skóry, które jest najczęstszym zjawiskiem właśnie latem. Emolienty działają na naszą cerę na trzy sposoby. Po pierwsze, natłuszczają. Po drugie dają uczucie gładkości i miękkości, a po trzecie zatrzymują wodę. Te trzy działania sprawiają, że emolienty są niezbędne w kosmetyczce każdej osoby, której zależy na pięknym wyglądzie swojej skóry.

W czym znajdziemy emolienty?

Preparaty natłuszczające skórę znaleźć można w dobrej jakości drogeriach. Występują one w składzie oliwek do ciała, jak również kremów, maści czy lotionów. Warto dokładnie sprawdzić skład danych emolientów, by dobrać rodzaj odpowiedni do naszego rodzaju cery. Jeśli sami nie mamy na ten temat pojęcia, zawsze można zasięgnąć rady sprzedawcy czy konsultanta. Z racji na to, że dbałość o skórę stała się priorytetem, na rynku nie brakuje emolientów różnych firm kosmetycznych – jest więc z czego wybierać.

Czytaj również  Lecznicze działanie soków owocowych i warzywnych

Emolienty to nie wszystko

Podczas gorących, letnich miesięcy, warto zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu – dzięki temu również nasza skóra będzie odpowiednio nawilżona, co zapobiegnie wysuszaniu i łuszczeniu się. Zawsze, bez względu na to, jak piękna opalenizna nam się marzy, należy smarować się kremem z filtrami, które zabezpieczą naszą cerę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Nadmierna ekspozycja na słońce nie tylko bowiem może zniszczyć wygląd naszej skóry, ale również wywołać groźny nowotwór, jakim jest czerniak skóry. Doskonale na naszą skórę podczas wysokich temperatur wpłynie również dieta bogata w świeże warzywa i owoce. Zawierają one witaminy A,E,C, które odpowiadają za zdrowy wygląd naszej skóry.

Co jeszcze pomoże skórze?

Na doskonałą kondycję naszej skóry wpłynie także aktywność fizyczna. Skóra podczas wysiłku na świeżym powietrzu zostaje odpowiednio dotleniona, co korzystnie wpływa na jej wygląd. Niezwykle istotny jest również sen – cały organizm podczas tych kilku godzin się regeneruje. Podczas snu dochodzi do regeneracji kolagenu, dzięki któremu cera staje się bardziej elastyczna.
Jeśli więc zależy nam na pięknej skórze podczas wakacji, pamiętajmy aby zakupić odpowiednie emolienty, wprowadzić do codziennego menu dużo warzyw i owoców i spożywać dziennie co najmniej 2 litry wody.