Jak wybielić zęby?

Zęby wyrastają idealnie białe, ale przez lata tracą swój blask i stają się żółte. W aptekach znajdziemy kosmetyki specjalistyczne, które pomogą uporać się z tym problemem. Czyszczenie pastami i używanie specjalnych nakładek może być skuteczne. Jak wybielić zęby? Co naprawdę działa?

Dlaczego zęby przestają być białe? Czy warto sięgać po kosmetyki specjalistyczne?

Przebarwienia i osad nazębny pojawiają się najczęściej u osób pijących kawę, herbatę i soki owocowe. Jeśli nie chcemy, by zęby były żółte, musimy często odwiedzać dentystę, który usunie osad. Źle na wygląd zębów wpływa kamień nazębny, czyli zmineralizowana warstwa płytki nazębnej, będącej bezbarwną warstwą bakterii i węglowodanów. Pod wpływem barwiących płynów porowata warstwa płytki nazębnej ulega przebarwieniu, tworząc ciemniejsze obwódki przy powierzchni dziąseł.

Czy wybielanie zębów laserem jest najskuteczniejsze? Które kosmetyki specjalistyczne są najlepsze?

Spektakularne efekty w zakresie wybielania zębów daje wybielanie laserem, z którego możemy skorzystać w gabinecie dentystycznym. Stomatolog nakłada na zęby preparat wybielający, który, pod wpływem naświetlania, usuwa przebarwienia ze szkliwa zęba. Żel przenika przez szkliwo i dostaje się do zębiny, a przebarwienia stają się dużo mniejsze. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się około 2 lat, a wzmocnią go kosmetyki specjalistyczne.

Czy można samodzielnie wybielić zęby? Po jakie kosmetyki specjalistyczne sięgnąć?

Czytaj również  Niezbędne kroki w stylizacji włosów

Wśród kosmetyków specjalistycznych do wybielania zębów szeroko reklamowane są wybielające pasty do zębów, które zawierają substancje ścierne, tlenki fluoru bądź naturalne ekstrakty, a ich działanie opiera się na mechanicznym bądź chemicznym usuwaniu osadów, które zbierają się na powierzchni szkliwa. Niektóre pasty zawierają delikatne środki polerujące lub chemiczne, które zapewniają dodatkową skuteczność w usuwaniu plam. Pasty wybielające pomogą usunąć plamy tylko na powierzchni i nie zawierają wybielaczy. W związku z tym, mogą rozjaśnić zęby o jeden odcień. Wśród kosmetyków specjalistycznych znajdziemy także żele wybielające, które są nakładane na powierzchnię zęba za pomocą małego pędzelka. Nakłada się go 2 razy dziennie przez 14 dni. Pierwsze rezultaty widać już po kilku dniach, a ostateczne po około 4 miesiącach. Nie musimy się obawiać, że paski utrudnią nam życie. Są bowiem bardzo cienkie i po nałożeniu na zęby praktycznie niewidoczne. Popularny jest tackowy sposób wybielanie zębów, który opiera się na środkach dostępnych bez recepty. Pierwszy krok to włożenie do ust tacki wypełnionej żelem wybielającym, który zawiera wybielający nadtlenek. Tacę nosi się przez jakiś czas, zwykle kilka godzin w ciągu dnia lub w nocy przez około 4 tygodnie.

Białe zęby to marzenie wielu z nas. Zanim udamy się do stomatologa na zabieg wybielania zębów laserem, skorzystajmy z kosmetyków specjalistycznych. Pasty i paski wybielając pomogą wybielić zęby, jeśli mamy delikatne przebarwienia.

Czytaj również  Kosmetyki do peelingu twarzy