Soczewki kontaktowe

Kolorowe soczewki kontaktowe – sposób na szybką zmianę wizerunku

Soczewki kontaktowe nie są przeznaczone wyłącznie dla osób mających wadę wzroku. Istnieją również soczewki kosmetyczne, których celem jest zmiana barwy oczu lub podkreślenie ich naturalnego koloru. Jeśli więc zależy nam na szybkiej zmianie wizerunku warto sprawdzić jak będziemy wyglądać po założeniu kolorowych soczewek kontaktowych. Efekt może być zaskakujący.

Jakie są rodzaje soczewek kolorowych?

Kolorowe soczewki kontaktowe występują w kilku typach. Są wśród nich: całkowicie zmieniające kolor oczu, podkreślające naturalną barwę oraz specjalne dla osób o ciemnym kolorze oczu. Najpopularniejsze wśród soczewek kolorowych są te całkowicie zmieniające barwę oczu. Jeśli np. nie lubimy swoich naturalnych zielonych tęczówek możemy zastąpić je niebieskimi, brązowymi lub dowolnym innym kolorem. Istniej mnóstwo barw soczewek kontaktowych: od tych naturalnych po całkowicie nieprawdziwe. Wiele osób np. na Halloween zakłada czarne, czerwone czy fioletowe soczewki. Na co dzień można wyglądać w nich przerażająco, ale na tego typu okazje są świetnym rozwiązaniem. Soczewki podkreślające naturalny kolor oczu wyłącznie zmieniają ich ton. Barwa pozostaje bez zmian, choć jest ładniejsza i bardziej wyrazista. Osoby o ciemnym kolorze oczu nie zawsze mogą zmienić go zwykłymi soczewkami. Soczewka musi przepuszczać światło, przez co widoczny może stać się naturalny kolor tęczówki. Jeśli mamy bardzo ciemny kolor oczu najlepiej zapytać specjalistę jakie soczewki będą w stanie go zamaskować.Soczewki kontaktowe

Czytaj również  Kosmetyki do peelingu twarzy

Czy można je nosić na co dzień?

Osoby bez wady wzroku nie powinny codziennie nosić kolorowych soczewek. Są one bowiem ciałem obcym, więc oczy mogą reagować na nie w różny sposób. Nie bez powodu soczewki kontaktowe dobiera się u okulisty. Wiele osób zmaga się z różnego typu uczuleniami na środki, z których tworzone są soczewki. W efekcie mogą powstać stany zapalne oczu. Kupując soczewki kontaktowe powinniśmy wybierać jedynie sprawdzone źródła. Warto również zwrócić uwagę na skład soczewek. Pamiętajmy,  że nawet soczewki kosmetyczne są wyrobem medycznym, dlatego nie warto na nich oszczędzać. Lepiej nie przyzwyczajać do nich oczu i nosić je tylko sporadycznie.

A może bardziej szalone wzory?

Soczewki mogą nie tylko zmieniać kolor tęczówki, ale również kształt źrenicy. Istnieją soczewki w różne małe wzory. Na imprezach Halloweenowych często można spotkać osoby, u których tęczówki są całkowicie niewidoczne. Stosują one białe soczewki, które sprawiają, że widać jedynie czarną źrenicę na tle białej gałki ocznej. Zwykle nie mogą ich nosić osoby o bardzo ciemnych oczach, ponieważ przez soczewki o tak jasnej barwie mogą prześwitywać naturalne tęczówki. Niektórzy wybierają czarne soczewki, które sprawiają, że źrenica i tęczówka zlewają się w jedną całość. W przypadku tak oryginalnych wzorów warto zwracać uwagę na producenta. Coraz częściej na polskim rynku dostępne są bowiem soczewki sprowadzane z Azji. Nie zawsze są bezpieczne, w wielu przypadkach mogą powodować podrażnienia oczu, a nawet uszkodzenie wzroku.

Czytaj również  Jak dbać o higienę intymną?