Lecznicze działanie soków owocowych i warzywnych

 Jak poradzić sobie z osłabieniem, kiepską odpornością, częstymi bólami głowy i problemami z koncentracją? Odpowiedzią jest sokoterapia. Okazuje się, ze świeżo wyciskane koktajle z owoców i warzyw mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Dlatego naprawdę warto wziąć poważnie pod uwagę zakup wyciskarki do soków.

Ja to się dzieje, że świeże soki leczą?

Dzięki regularnemu piciu soków wyciskanych z owoców i warzyw, w naszym organizmie znów zaczyna panować równowaga. To niezwykle ważne dla naszego samopoczucia fizycznego, psychicznego, a nawet dla wyglądu. Nie da się ukryć, że wiele osób nie dba specjalnie o jakość swojej codziennej diety. W związku z tym w organizmie odkładają się toksyny oraz ulega on zakwaszeniu. Ciągłe zmęczenie to tylko jeden ze skutków niewłaściwego sposobu odżywiania. Na szczęście istnieje stosunkowo prosty sposób, żeby przywrócić równowagę kwasowo-zasadową. Trzeba spożywać świeżo wyciskane soki. Tego rodzaju koktajle to bogate źródło ważnych substancji odżywczych – witamin, soli mineralnych, enzymów, węglowodanów. Wyciskanie soków z warzyw i owoców, to najlepsza metoda na przyjęcie dużej ilości składników odżywczych. W ten sposób przelewamy do szklanki drogocenne substancje ze wszystkich produktów, które zostały wrzucone do wyciskarki.

Już po kilkunastu minutach od wypicia świeżego soku, rozpoczyna się proces regeneracji naszych komórek. Po kilku dniach natomiast, widać efekty stosowania sokoterapii. Oczyszczony ze szkodliwych produktów przemiany materii organizm, zaczyna znacznie lepiej funkcjonować. Przywrócenie prawidłowego pH wiąże się z ogólną samoregulacją wszystkich procesów, które w nim zachodzą.

Czytaj również  Medycyna estetyczna - niezbędne informacje

beautiful girl portrait drink juice from a apple isolated on wh

Soki warzywno-owocowe pomagają również uporać się z konkretnymi dolegliwościami. Jest to związane z tym, że kiedy pijemy odpowiednią ilość takich koktajli, przyjmujemy jednocześnie witaminy, minerały i żywe enzymy. Świeże soki pomagają w przypadku migreny, przeziębienia, anemii, reumatyzmu czy wrzodów. Terapia sokami jest też polecana osobom, które mają nowotwory. Koktajle warzywno-owocowe mogą być pomocne w przypadku, gdy mamy kłopoty ze zdrowiem, ale powinny pić je także całkiem zdrowe osoby. Dzięki temu zachowają dobrą formę fizyczno-psychcziną.

Jakie są podstawowe zasady sokoterapii?

Zanim zaczniemy stosować soki w celach leczniczych czy wzmacniających, warto wiedzieć kilka rzeczy. Przede wszystkim, żeby odnieść zamierzony cel, trzeba pić świeżo wyciskane soki. Pasteryzowane produkty, z dodatkiem cukru, słodzików i wzmacniaczy smaku, które można kupić w sklepie, są niedopuszczalne. Kolejna istotna sprawa – koktajle przyrządzamy korzystając z wyciskarki. Są one znacznie bardziej wartościowe, niże te z sokowirówki. Chodzi o to, żeby urządzenie pracowało na wolnych obrotach. W przeciwnym razie wytwarza się wysoka temperatura, która niszczy część składników odżywczych. Żeby sokoterpia była skuteczna musi trwać przynajmniej miesiąc, ale im dłużej, tym lepiej. W tym czasie powinniśmy pić szklankę koktajlu z warzyw i owoców kilka razy dziennie, najlepiej jakiś czas przed posiłkiem. Po zakończeniu kuracji dobrze jest podtrzymywać nawyk spożywania świeżych soków, przynajmniej raz w ciągu dnia.

Czytaj również  Dlaczego warto jeść mięso?