Wózki wielofunkcyjne

Wózki wielofunkcyjne, charakterystyka produktu

Przyjście na świat dziecka to duże wyzwanie dla rodziców. Zakupy zaczynają znacznie wcześniej, ale najwięcej uwagi poświęcają na wybranie odpowiedniego wózka dla dziecka. Nie jest to mały wydatek, dlatego musi być dobrze przemyślany. Czym kierować się wybierając wózek? Jakie kryteria należy brać pod uwagę, by wózek był najbardziej funkcjonalny?

Wózki wielofunkcyjne i ich zalety

Dziecko korzysta z wózka od momentu narodzin do ok. 3-4 roku życia, wszystko zależy od indywidualnych preferencji dziecka. Pierwszym wózkiem jest gondola, która służy do momentu, aż dziecko zaczyna samodzielnie siadać, potem bezpieczniejszym i wygodniejszym rozwiązaniem jest wózek spacerowy. Dodatkowo potrzebne jest także nosidełko, które równocześnie służy jako fotelik w samochodzie. W rzeczywistości rodzice potrzebują dwóch wózków i fotelika.

Producenci wózków dziecięcych wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców oferują wózki wielofunkcyjne. W zależności od wersji łączą one w sobie gondolę, wózek spacerowy (wersja 2w1) lub dodatkowo jeszcze nosidełko (wersja 3w1). Jednorazowy koszt zakupu jest co prawda większy, ale niższy niż kupowanie poszczególnych elementów odrębnie. Wózek wielofunkcyjny jest także bardzo praktyczny ze względu na ilość zajmowanego miejsca. Główna konstrukcja (stelaż) ma zastosowanie w obu typach wózka, podobnie jak adaptery. Wystarczy tylko zmienić typ nadbudowy.

Czytaj również  Jak rozpoznać zapalenie spojówek u dziecka?

Na co należy zwrócić uwagę wybierając wózek wielofunkcyjny?

Wózek dziecięcy musi przede wszystkim zapewniać dziecku bezpieczeństwo i komfort, dlatego powinien posiadać odpowiednie certyfikaty oraz spełniać normy polskie i unijne. Oznacza to, że wszystkie materiały użyte do wykonania wózka nie zawierają środków toksycznych i nie powodują alergii.

Dobrej jakości wózek wielofunkcyjny ma regulowane oparcie, które zapewnia komfort dziecku. Zarówno gondola jak i wózek spacerowy muszą posiadać składaną budkę chroniącą przed deszczem oraz wiatrem.

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę są koła. W ofercie dostępne są wózki trzykołowe lub czterokołowe. Ta druga opcja zapewnia większą stabilność wózka (cztery punkty podparcia). Koła w wózku mogą być twarde lub pompowane. Koła pompowane zapewniają lepszą amortyzację przy pokonywaniu nierówności, zwiększa to komfort nie tylko dziecka, ale także rodzica. Ważna jest także wielkość kół, im mniejsze koła, tym trudniej jest pokonywać krawężniki lub podesty w tramwajach. Koła powinny być wyposażone w hamulec blokujący.

Idealny wózek wielofunkcyjny musi także ułatwiać rodzicom opiekę nad dzieckiem. Znacznie ułatwia to możliwość regulacji rączki i dostosowania jej do wzrostu osoby prowadzącej wózek. Obniżenie rączki ułatwia także bezpośredni dostęp do dziecka. Wózek wraz z gondolą nie powinien przekraczać 15 kg, dzięki temu łatwiej będzie wnosić go na wyższe kondygnacje.

Czytaj również  Test pieluch! Nie możesz go przegapić!

Wózek wielofunkcyjny to bardzo dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią komfort dziecka i własną wygodę.

wózki wielofunkcyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *