obóz językowy

Obozy językowe dla dzieci – czy warto?

Od wielu lat mówi się, że znajomość języków obcych jest wyjątkowo istotna dla rozwoju zawodowego, budowania przyszłej kariery oraz szeroko rozumianego rozwoju osobistego. Jeżeli ma się dzieci, warto dołożyć wszelkich starań, aby uczyły się one języków obcych. Dzięki temu będą zdobywały kompetencje językowe bez problemu, a w przyszłości będą mogły porozumiewać się w więcej niż jednym języku obcym. Jedną z opcji, dzięki której dzieci mogą uczyć się języka w przyjaznych warunkach, są obozy językowe. Kiedy zapisać na nie swoje dziecko? Poniżej podpowiadamy dla zainteresowanych.

Czym są obozy językowe?

Obóz językowy to zorganizowany wyjazd dla dzieci w określonej grupie wiekowej, podczas którego spory nacisk kładzie się na rozwijanie umiejętności komunikacyjnych w wybranym języku obcym. Niektóre obozy językowe są tematyczne, inne nie mają żadnego konkretnego tematu, po prostu dziecko podczas różnych ciekawych zajęć uczy się języka obcego w mowie, ale często też w piśmie. Obozy zorganizowane są najczęściej w atrakcyjnych turystycznie miejscach. Dzieci mają zatem czas zarówno na rekreację, relaks, jak również biorą udział w zajęciach grupowych. Poza tym często podczas obozów językowych stawia się na to, aby młody człowiek musiał cały czas komunikować się w języku obcym. Zatem codzienne aktywności i wspólny czas również sprzyjają temu, by mówić w języku obcym i go trenować. Czy warto zatem zapisać swoje dziecko na taki obóz? Jak najbardziej tak. To możliwość uczenia się języka obcego w sposób na luzie, bez skojarzeń ze szkołą, dzięki czemu zwykle dzieci sporo wynoszą z takich wyjazdów, wracając bogatsze o nowe słownictwo, zwroty oraz znajomość gramatyki.

Czytaj również  Wózek spacerowy Lexa - co warto o nim wiedzieć?

Korzyści z obozu w językowych

Niezaprzeczalną korzyścią z udziału w obozach językowych jest po prostu poprawienie znajomości języka obcego. Z reguły to ważne na każdym etapie życia. Młodsze dzieci mogą po prostu uczyć się języka obcego, starsze rozwijać znajomość przed egzaminem w klasie 8 szkoły podstawowej lub przed maturą. Obozy językowe mają jednak sporo innych plusów. Jest to wyjazd zorganizowany pod opieką osób dorosłych, dlatego to świetny sposób na zagwarantowanie ciekawych wakacji dla swojego dziecka. Jeżeli rodzice nie mają tak dużo wolnego, jak ich pociechy, obóz językowy będzie dobrą opcją. Kolejny ważny punkt to ten związany z rozwojem samodzielności dziecka. Udział we wszelkich wyjazdach pomaga w stawaniu się bardziej odpowiedzialnym, dojrzałym, samodzielnym. A przecież o to chodzi każdemu z rodziców. W czasie obozu dziecko uczy się samodzielnie dysponować budżetem, radzić sobie w nowych sytuacjach, zawierać znajomości, komunikować się z innymi. Warto zatem pomyśleć o takich wakacjach, bo bez wątpienia mają one sporo korzyści dla każdego uczestnika. Ostatecznie dziecko wypoczywa w ładnym miejscu, często w bardzo atrakcyjnej miejscowości turystycznej, w gronie swoich rówieśników, uczy się języka obcego i poznaje świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *