wózki dziecięce w użyciu

Poradnik dla podróżujących rodziców: Wózki dziecięce dostosowane do podróży

Bez względu na to, czy jedzie się z dzieckiem nad polskie morze, czy też leci samolotem na drugi koniec świata, zawsze taka podróż będzie dużym wyzwaniem. Przede wszystkim wymaga ogromnego przygotowania od strony różnych akcesoriów i dodatków dla malucha, a co więcej zaplanowania całej wycieczki. Co jednak równie istotne, dziecko musi być wożone w doskonale wybranym dla niego wózku. Czym się powinien on charakteryzować, aby spełnić wszystkie oczekiwania rodziców w podróży?

Łatwość składania i rozkładania

Nie da się zaprzeczyć temu, że wózek może być przewożony w różnych warunkach i w różny sposób. Można go władać do samochodu, pociągu, a nawet do samolotu. Bez względu jednak na to, jaki środek lokomocji wybierzemy, zawsze posiadany model wózka musi być łatwy w rozkładaniu i składaniu. Nie można bowiem dopuścić do sytuacji, aby podczas tego zadania doszło do jakiegoś nieumyślnego uszkodzenia mechanizmu w wózku lub też nieprawidłowego go złożenia, co rzecz jasna wiązałoby się z dużym zagrożeniem dla malucha.
Szczególnie często specjaliści przyznają, że w doskonałe mechanizmy wyposażone są wózki Recaro. Producent ten polecany jest również za bardzo atrakcyjne ceny swoich produktów.

Niska waga

Kolejną niezwykle istotną cechą, którą powinien charakteryzować się dobry wózek podróżny, jest jego waga. Oczywiście sporo osób uważa, że do zachowania stabilności musi być on nieco cięższy, lecz na uwadze należy mieć także to, że korzystanie w podróży z ciężkiego modelu stwarzać będzie naprawdę wielkie trudności. Jeśli jednak nabędzie się model lekki, a także wygodny w podnoszeniu, podróżowanie stanie się o wiele przyjemniejsze.

Czytaj również  Jak wybrać dobre mleko początkowe dla niemowląt?

Trwałość i odporność na uszkodzenia

Nie da się ukryć, że ogromnie ważną cechą wózka zabieranego w podróż jest jego wysoka jakość wykonania oraz oczywiście ponadprzeciętna trwałość. W podróży niedopuszczalne są poważne awarie, które będą zagrażały dziecku, przez co niemożliwe stanie się korzystanie z wózka. Odpowiedzialne za to są w tym wypadku użyte do jego produkcji materiały, lecz również wykorzystane rozwiązania techniczne. Kolejny już raz szczególnie często w tym zakresie polecane są wózki Recaro.

Łatwość czyszczenia dziecięcego wózka

Innym bardzo poważnym zagrożeniem dla każdego wózka jest jego zabrudzenie. Dzieci w podróży lubią coś przekąsić lub się czegoś napić. Oczywiście oznacza to duże prawdopodobieństwo, że taka konsumpcja zakończy się zaplamieniem tapicerki wózka. Czy da się tego uniknąć? Oczywiście nie, ponieważ wypadki tego typu zawsze będą się zdarzały. Nie trzeba jednak przykładać do tego specjalnie dużej wagi, jeśli tylko posiadany w podróży wózek będzie zabezpieczony na takie okoliczności. Wystarczy, żeby materiał, którym jest obszyty, dawał się odpiąć. Sprawi to, że będzie można tkaninę umieścić np. w pralce lub też ręcznie uprać. W takiej sytuacji żadne zabrudzenie nie będzie już nam straszne, a cała podróż nabierze zupełnie nowych kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *