Jak kupować wyciskarkę do świeżych soków?

Jeśli rozważasz kupno nowej wyciskarki do soków, to świetnie! Są one zdrowe i smaczne. Jednak na rynku wybór tego sprzętu jest naprawdę duży i cały czas się powiększa. Czym więc kierować się podczas wyboru nowej wyciskarki do świeżych soków? Oto kilka rad.

Jakiej wyciskarki potrzebuję?

Przed rozpoczęciem szukania informacji o sprzęcie jakim jest wyciskarka, dobrze jest najpierw określić czego potrzebujemy, ponieważ odmian tego sprzętu jest naprawdę sporo.

Jeśli stawiasz na prostotę, wybierz wyciskarkę jednoślimakową, która służy jedynie do wyciskania owoców. Chcąc jednak od świeżo wyciskanych soków czegoś więcej, musisz zdecydować się najbardziej zaawansowany technologicznie sprzęt. Niektóre modele nie tylko radzą sobie z owocami, ale również z twardymi warzywami czy nawet kiełkami i orzechami. Soki z takich wyciskarek to prawdziwa wirtuozeria smaków.

Gdzie szukać opinii o wyciskarce?

Przeczytanie danych technicznych może być jednym z pierwszych kroków na drodze do kupna idealnej wyciskarki do świeżych soków. Warto jednak zasięgnąć opinii użytkowników takowych urządzeń, by móc porównać teorię z praktyką.

Zapytaj znajomych, którzy taki sprzęt mają w domu. To najlepsza metoda, bowiem można się w ten sposób ustrzec przed manipulowanymi opiniami, jakich w Internecie jest wiele. Dowiedz się konkretnych rzeczy: jak działa, jak się sprawdza, czy spełnia Twoje oczekiwania itp.

Czytaj również  Energetyczne śniadanie – co wybrać

Jeśli nie posiadasz wśród znajomych nikogo, kto posiadałby taki sprzęt, dobrze jest poszukać opinii w Internecie, jednak nie bezpośrednio na stronach sklepu. Niestety pełne są one tzw. marketingu szeptanego, a więc opinii manipulowanych, zlecanych przez sklepy czy samych producentów. Tutaj warto poszukać różnorodnych for internetowych, gdzie wypowiedzi są dłuższe, a osoby wypowiadające się podają wcześniej wspomniane konkretne przykłady. Uważaj, jednak jeśli pochwała jest zbyt „cukierkowa” również może być częścią prowadzonej kampanii.

Oprócz opinii dobrze jest również zasięgnąć wiedzy na temat wyciskarki w licznych rankingach, jakie są dostępne w Internecie. Przeglądaj kilka możliwych, ponieważ niektóre z nich mogą dotyczyć bardziej zaawansowanego sprzętu, który polecany jest np. do restauracji czy kuchni.

Na jakie dane techniczne zwracać uwagę?

Oprócz opinii oczywiście liczy się także specyfikacja techniczna. Osoba niewprawiona na początku może nie rozumieć poszczególnych aspektów. Dlatego dobrze jest najpierw ocenić własne wymagania. Jeśli chcesz, by wyciskane soki były jak najbardziej zdrowe, szukasz wyciskarki o wolnych obrotach, jeśli nie zależy Ci aż tak bardzo na jakości, może być wyciskarka jednoślimakowa.

Warto również sprawdzić z jakich materiałów wykonany jest sprzęt – dbając o zdrowie swoje i najbliższych, należy wybierać takie, które jest są w pełni wolne od szkodliwych substancji. Ponadto istotny jest nieustanny czas pracy urządzenia. Z uwagi na wolny proces wyciskania, wyciskarka powinna cechować się długim czasem nieustannej pracy, w innym wypadku konieczne będzie jej nieustanne wyłączanie, co w znacznym stopniu skomplikuje i wydłuży cały proces.

Czytaj również  Spędzasz 8 godzin dziennie przed komputerem? Zadbaj o zdrowie Twojego kręgosłupa

Dodatkowe opcje mile widziane, a są nimi np. mała ilość elementów z których składa się wyciskarka czy opcja samooczyszczenia. Nie da się ukryć, że jednym z największych problemów wyciskarek jest ich mycie, dlatego niekiedy dobrze jest dołożyć kilka złotych i usprawnić sobie ten proces.